Новини

VIASAT став партнером кампанії #КібербезпекаФінансів

VIASAT став партнером кампанії #КібербезпекаФінансів

Національний банк України разом з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України із 30 травня 2024 року розпочинає Всеукраїнську інформаційну кампанію з платіжної безпеки #КібербезпекаФінансів. 

Її мета – поліпшити обізнаність громадян про платіжну безпеку та сформувати навички із захисту фінансових даних у віртуальному просторі.

«Майже чверть користувачів фінансових послуг (26%) стикалася зі спробами платіжного шахрайства, зокрема 3% з них втратили гроші», – зазначив заступник Голови НБУ Олексій Шабан. 

Супутниковий оператор VIASAT підтримав ініціативу Національного банку України та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

«Захист особистих даних і фінансових транзакцій наших клієнтів є для нас пріоритетом. Просвітницька кампанія Національного банку України допомагає підвищити обізнаність громадян про потенційні ризики та методи захисту від шахрайства. Це важливий крок до побудови більш безпечного цифрового середовища для всіх користувачів», - коментує Світлана Міщенко, директорка супутникової платформи VIASAT, генерального партнеру проєкту.

Компанія VIASAT надає послуги супутникового телебачення на території України, сплачувати за які можна також і в інтернеті. VIASAT відповідально ставиться до своїх клієнтів і турбується про те, щоб не лише пропонувати зручні платіжні рішення, але й гарантувати їх безпечність. Також VIASAT активно впроваджує передові технології для захисту платежів своїх клієнтів.

«Ми прагнемо, щоб наші клієнти почувалися впевнено під час користування нашими послугами. Важливо, щоб вони знали про потенційні загрози та вміли захищати свої фінансові дані. Разом з Національним банком України ми працюємо над тим, щоб кожен користувач мав необхідні знання та інструменти для безпечних онлайн-платежів», - підкреслює Олександра Пікуза, керівниця департаменту маркетингу супутникової платформи VIASAT, генерального партнеру проєкту.

Під час кампанії Національний банк спільно з партнерами роз’яснюватиме споживачам фінансових послуг базові елементи кібербезпеки щодо таких питань:

  • як захистити свої облікові записи, комп’ютери, смартфони та інші пристрої від зовнішнього втручання;
  • як створювати складні та унікальні паролі, 
  • як налаштовувати багатофакторну автентифікацію;
  • як перевіряти сайти, на яких користувачі вводять свої платіжні дані та файли, мобільні застосунки та інші програми перед завантаженням;
  • як правильно використовувати публічну й домашню Wi-Fi-мережі;
  • як дбати про програмне забезпечення на власних пристроях та про інші правила безпечної поведінки у віртуальному просторі.

Інформаційна кампанія триватиме до кінця вересня 2024 року у всіх регіонах України.

Інформаційні матеріали будуть розміщуватись на спеціальному сайті «Кібербезпека фінансів»  (https://promo.bank.gov.ua/payment-security/), а також на ресурсах VIASAT.

Слідкуйте і будьте пильними!